AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, engellilerin yaşamlarına yardımcı olacak elektrikli sandalye dahil tüm alet ile makineleri belediye olarak ücretsiz vereceklerini ve engelli derneklerine de giriş çıkışları kolay olacak şekilde ücretsiz yer tahsis edeceklerini söyledi.

Bilden, merkezi Diyarbakır’da bulunan Engelsiz Bileşenler Federasyonu’nu ziyaret ederek Federasyon Başkanı Abdulmecit Yılmaz ve engelli dernekleri başkanlarıyla bir araya geldi. Başkanlığı döneminde engellilerle ilgili hayata geçireceği 3 müjdesinin olduğunun altını çizen Bilden, ilk projesinin kenti engelsiz hale getirmek olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

Diyarbakır'da kaymakam çocuklarla tekne turunda kitap okudu Diyarbakır'da kaymakam çocuklarla tekne turunda kitap okudu

“ŞEHRİN HEPSİNİ ENGELSİZ HALE GETİRECEĞİM”
“Benim ilk etapta size söyleyeceğim en önemli husus, belediye başkanlığım döneminde şehrin hepsini engelsiz hale getireceğim, bu benim için vazgeçilmez bir kuraldır. Ben yüksek mimarım, iyi belediyeciyim, yaklaşık 11 yıl belediyecilik yaptım, parklar nasıl yapılır, yollar nasıl yapılır, kaldırımlar nasıl yapılır, sizin buralarda rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebilmeniz için ne gerekir o çerçevede şehrimizi planlayacağız.”

“ELEKTRİKLİ SANDALYE DAHİL TÜM ALET VE MAKİNELERİ BELEDİYE OLARAK ÜCRETSİZ VERECEĞİZ”
İkinci projesinin ise engellilerin yaşamlarına yardımcı olacak elektrikli sandalye dahil tüm alet ve makineleri belediye olarak ücretsiz vereceklerini belirterek; “Sizin kullanmanız gereken ve sizin yaşamınıza hayatınıza yardımcı olan aletlerin, makinelerin, elektrikli sandalyelerin hepsini biz belediye olarak ücretsiz vereceğiz, bu da ikinci önemli projem” dedi.

“ENGELLİ DERNEKLERİNE ÜCRETSİZ YER TAHSİS EDECEĞİZ”
Üçüncü projesinin ise engelli derneklerine zemin katta giriş çıkışları kolay olacak şekilde ücretsiz yerler tahsis edeceklerini aktaran Halis Bilden, şunları söyledi: 

“Üçüncüsü de, sizin bu yerinizi görünce gerçekten üzüldüm, bir daire olabilir ama zemin katta olmasını ben tercih ederim. Rahat bir şekilde girip çıkabilmeniz için zemin katta olması gerekir. O tür mekanların hepsini de ben size tahsis edeceğim ve onlardan hiçbir şekilde herhangi kira ve ücret almayacağız. Yeter ki siz engelli kardeşlerimize katkı sağlayın. Umuyoruz ki toplumuzda engelli kardeşlerimiz hep mutlu olsun. Bu bir kaderdir, bizim insan olarak yapabileceğimiz bir şey yok ama bizim idareci olarak yapabileceğimiz çok şey var, onları bizim yapmamız lazım.”

Editör: Mücadele Gazetesi