Diyarbakır’da köpek alkol içti! Bakın ne yaptı Diyarbakır’da köpek alkol içti! Bakın ne yaptı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Kulp ve Çermik ilçelerinin ardından kırsal mahallelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Eş Başkan Doğan Hatun, Sur ilçesine bağlı Tanoğlu, Kozan, Sati, Gölpınar ve Hacı Osman mahallelerinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Yurttaşlardan yoğun ilgi gören Eş Başkan Hatun, beraberindeki ilçe eş başkanları ve belediye yetkilileri ile birlikte kırsal mahallelerde yaşayan yurttaşları tek tek dinledi.

SORUNLAR YERİNDE TESPİT EDİLDİ
Yurttaşlar mahallerinin yol, su, kanalizasyon gibi altyapı sorunlarının bulunduğunu, çözüme kavuşması için çalışma yapılmasını talep etti. Eş Başkan Hatun hem talepleri dinledi hem de sorunları tek tek yerinde tespit etti. Eş Başkan Hatun, çalışmaların ivedilikle başlatılması için Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birim amirlerine talimat verdi.

EŞ BAŞKAN HATUN: SU VE YOL SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Yurttaşların öneri ve taleplerinin haklı olduğunu ifade eden Eş Başkan Hatun, kırsal mahallelerde önceliklerinin su ve yol olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri ile ortak çalışma yürüterek kırsal mahallelerdeki içme suyu ve yol sorunlarının tümünü çözeceklerini söyledi.


Kırsal mahalle ziyaretinde Eş Başkan Hatun’a, Sur Belediyesi Eş Başkanları Fatma Gulan Önkol ve Adnan Örhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Özdoğan, DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Velat Özer, Yol Yapım-Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Süleyman Nazif Akgönül, Büyükşehir Belediyesi Meclis Sözcüsü Gülay Kılıç ve Sur Belediyesi Meclis üyeleri eşlik etti.

Kaynak: Haber Merkezi