Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren toplu ulaşım sürücüleri ile Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük, Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan ve Ulaşım Daire Başkanı Temel Cengiz’in de katıldığı toplantıda, araç bakım ve onarım sorunları, sürücülerin yurttaşla olan ilişkileri gibi konular ele alındı. Sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda program ve projeler ele alındı, ucuz ve nitelikli ulaşım hakkı ile dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalara dair öneriler yapıldı.

Dicleli öğrenciler TÜBİTAK fuarında Dicleli öğrenciler TÜBİTAK fuarında

“TOPLU ULAŞIM EN ÇOK SORUNUN YAŞANDIĞI YER”
Toplantıda konuşan Eş Başkan Bucak, toplu ulaşımın son beş yılda en çok sorunun yaşandığı yer olduğunu belirtti. Ulaşımın yaşlıların, kadınların, engellilerin, çocukların, öğrencilerin toplumun tüm kesimlerinin hakkı olduğuna dikkat çeken Bucak, “Bu hakkı en üst mertebede kullandırtma sorumluluğumuz var. Bunun taşıyıcıları sizlersiniz” dedi.  

“BU ENGELLERİ AŞACAĞIZ”
Bucak, yerel yönetimlerin beş yılda bir ortaya koyduğu Şehir Beyannamesi’ne atıfta bulunarak konuşmasını sürdürdü: “Hizmet içi eğitimler önemli bir husustur. Daire Başkanlarıyla ve ilgili müdür arkadaşlarımızla da bunu konuşuyoruz ve planlayacağız. Bütünlükçü bir çalışma yapacağız. Biz bu halka daha fazla ulaşım, daha insani, daha konforlu, daha erişilebilir, daha ucuz, daha güler yüzlü, daha samimi ve zulme dönüşmemiş bir ulaşım için çabalayacağız, önümüze engel çıkarsa da, bu engelleri aşacağız.”

Kaynak: Haber Merkezi