Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim’de açıklanan sınav sonuçları doğrultusunda adaylar 18-22 Aralık tarihleri arasında mülakata aldı. Aradan geçen bir aya aşkın süreye rağmen mülakat sonuçları açıklanmıyor. Üyelerinin sınav başarı ortalamasının yüksek olduğunu belirten Tüm Belediyeler ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBEL SEN) Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Mehmet Candar, sürecin uzatılmasının “şeffaflık konusunda var olan kaygılarını arttırdığını” söyledi.

Diyarbakırlı fenomenin hayatını kaybettiği davada yeni gelişme Diyarbakırlı fenomenin hayatını kaybettiği davada yeni gelişme


 
“ŞEFFAFLIK KAYGIMIZI ARTTIRDI” 
Konuya ilişkin açıklama yapan Candar, “8 Ekim 2023’te Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı yapıldı. Sınav 30 Ekim 2023’ te açıklanan sonuçlarla birlikte 18-22 Aralık 2023 tarihleri arasında görevde yükselme ve unvan değişikliğine hak kazanan yerel yönetim emekçilerinin mülakatları yapıldı. Mülakat tarihinden itibaren bir ay geçmesine rağmen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturulan komisyonun mülakat sonuçlarını açıklamaması şeffaf bir sürecin yürütülmediği konusunda TÜMBEL SEN Diyarbakır Şubesi olarak var olan kaygılarımızı artırmaktadır. İlgili kurumlara bu konu hakkında sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesinin gerekliliğini hatırlatır. Yapılacak her türlü haksız ve hukuksuz uygulamanın karşısında duracağımızı ve mülakat sonuçlarının takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz” diye belirtti. (MA)

Editör: Mücadele Gazetesi