Türkiye geneli gerçekleşecek olan 31 Mart Yerel Seçimleri'ne sayılı günler kalırken, siyasetçilerden de peşpeşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ardından ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamaları gündemdeydi.

Diyarbakırlı vekilden Demirtaş açıklaması: Serbest bırakılmalı Diyarbakırlı vekilden Demirtaş açıklaması: Serbest bırakılmalı

SERHAT EREN DİYARBAKIRLILAR'A SESLENDİ
Bugün de Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren resmi sosyal medya hesaplarından bir açıklama videosu paylaştı. Eren şehir dışında yaşayan Diyarbakırlılar'a ulaşım imkanı sunacaklarını söylerken, kaybedecekleri tek bir oyun bile olmadığını açıkladı.

ŞEHRİN VE HALKIN SENİ BEKLİYOR
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde açıklamalarda bulunan Eren, "Belediyelerimizin DEM Parti ile buluşmasına sadece üç gün kaldı. Şehir dışında olan işçiler, emekçiler, öğrenciler; gelip oyunuzu kullanın. Bizim bir tek oy kaybetme lüksümüz yok. Bizi ara, gelip seni şehrine taşıyalım. Haydi, ayaklan ve yola çık. Şehrin ve halkın seni bekliyor. Bugün değilse ne zaman?" dedi.

Muhabir: Devrim AKTÜRK