Yaşanan mali kriz sebebi ile vatandaşlar ciddi geçim sorunu yaşarken, toplumsal dayanışmanın yok olduğu ülkemizde kira fiyatları da cep yakmaya devam ediyor. Diyarbakır’da tayin dönemi sebebi ile birçok çalışan farklı yerlere giderken, yeni gelecek memurlar da konut arayışı içerisinde. Peki Diyarbakır’da konut kiraları ne kadar?

DİYARBAKIR’DA KONUT FİYATLARI ŞAŞIRTIYOR

Diyarbakır’da kiralık evlerde yeni dönem! "Memur yoksa ev yok" Diyarbakır’da kiralık evlerde yeni dönem! "Memur yoksa ev yok"

Diyarbakır’ın merkez ilçesi Kayapınar’da kira fiyatları 18 bin liranın altında bulunmuyor. 15 ila 28 bin lira aralığında yer alan kira fiyatları, görenleri hayrete düşürüyor, vatandaşlar şaşkınlığını koruyamaz duruma geliyor.

Geçtiğimiz aya kadar kira fiyatlarında 10 bin liralarda konut bulunan Diyarbakır’da bu ay 15 bin liranın altında konuk bulmak neredeyse imkansız gibi bir şey durumunda.

Yaptığımız araştırmaya göre, Diyarbakır’ın merkezinde en pahalı kiralık konutlar Kayapınar’da yer alırken, Bağlar ikinci sırada takip eden ilçe olmakta. Yenişehir ilçesi üçüncü sırayı alırken, Sur ise dördüncü sırada bulunmakta.

Muhabir: Onurcan GÜLER