Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal güvencesi olmayan kadınların gündelik hayatını kolaylaştırmak için önemli bir adım attı. Kadınların sosyal hayata katılmalarını sağlamak, gündelik hayattaki işlerini kolaylaştırmak ve kültür sanat aktivitelerine erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla JINKART uygulaması başlatılıyor.

AYLIK 90 ÜCRETSİZ BİNİŞ HAKKI
Temmuz ayının ikinci haftasında yapılacak meclis toplantısında gündeme alınacak olan uygulama için çalışmalar başlatıldı. Başvuru koşulları meclis kararından sonra açıklanacak. Yeterlilik koşullarını sağlayan kadınlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen merkezlere başvurularını yapabilecek.

KADINLARA 90 KEZ ÜCRETSİZ BİNİŞ
Hazırlanan çalışmaya göre herhangi bir geliri olmayan kadınlar belediyeye ait otobüslerde kullanılmak üzere aylık 90 kez ücretsiz biniş hakkına sahip olacak. 

Diyarbakır’ın tüm ilçelerinde yaşanacak! Hazırlıklı olun Diyarbakır’ın tüm ilçelerinde yaşanacak! Hazırlıklı olun

JINKART’LA KÜLTÜREL ETKİNLİKLERDE YÜZDE 20 İNDİRİM
JINKART’ın sadece toplu ulaşım araçlarında kullanılmak üzere tasarlanmadığını belirten Kadın Politikaları Dairesi Başkanı Özden Gürbüz Sümer, bu karta sahip kadınların sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanabilmesi için belediyeye ait sosyal tesislerde ve kültürel etkinliklerde yüzde 20 oranında yapılacak indirimden yararlanabileceğini de açıkladı.

Kaynak: Bülten