Diyarbakır’da dar gelirli aileler araştırıyordu! Bakanlık kaç lira ödeyecek? Diyarbakır’da dar gelirli aileler araştırıyordu! Bakanlık kaç lira ödeyecek?

Türkiye'de Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023­ALES/3) 19 Kasım’da yapılacak. Sınav nedeniyle Diyarbakır’daki nüfus Müdürlüklerinin ise açık olacağı duyuruldu.

 Diyarbakır Valiliği İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğünce (2023-ALES/3 Nüfus Müdürlüklerinin Açık Tutulması) başlıklı yapılan basın duyurusunda şöyle denildi:

“19 Kasım 2023 Pazar günü yapılacak olan 2023­ Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2023­ALES/3) katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için "Sınava Giriş Belgesi" ile bir (1) adet biyometrik fotoğrafı yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak "Geçici Kimlik Belgesi" verilmesi hususunda Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü 19 Kasım 2023 Pazar günü 07.00-­10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber: Ejder Ediz IŞIK