Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, toplam 16 bin 711 metrekare alan üzerine inşa ettiği ve 7’den 70’e her kesime hizmet edecek olan Silvan 1’inci Kılıçarslan Kent Meydanı’nda çalışmaları tamamladı. 

MEYDAN, 7’DEN 70’E HER KESİME HİZMET EDECEK
7 bin 910 metrekarelik bölümün yeşil alan olarak değerlendirildiği projede, 11 farklı türde yapraklı ve ibreli 354 ağaç ile 6 farklı türde 1814 çalı toprakla buluşturuldu. İlçe sakinlerine dinlenme alanı oluşturmak için meydanın belirlenen bölümlerine 76 oturma birimi ve 20 masa monte edildi. 30 metrekarelik kuru havuz ile 135 metrekarelik normal havuzun da yer aldığı 1’inci Kılıçarslan Kent Meydanı’nda, vatandaşlara bazalt ve küptaştan olmak üzere toplam 6 bin 207 metrekare yürüyüş alanı oluşturuldu. 

Diyarbakır’da 'bebek atıldı' ihbarında yeni gelişme! Diyarbakır’da 'bebek atıldı' ihbarında yeni gelişme!

ÇOCUKLARA OYUN ALANLARI
Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 16 bin 711 metrekarelik alanın bir bölümünü çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için ayırdı. Minikler için oluşturulan 685 metrekareye çeşitli oyun grupları yerleştirildi. Yeşil alanların sağlıklı şekilde gelişmesi için su deposunun da inşa edildiği kent meydanında ayrıca belirlenen bölümlere çöp kovaları yerleştirildi. Yeni yeşil alanın vatandaşlar tarafından gece kullanılmasını sağlamak amacıyla aydınlatma elemanlarının da monte edildiği 1’inci Kılıçarslan Kent Meydanı’nda,  170 metrekarelik kafeterya da yer verildi. (Haber Merkezi)