Diyarbakır’da bulunan özel bir hastane, anne adaylarının duygusal ve fiziksel değişiklikler yaşadığı gebelik döneminde doğuma uyum süreçlerinin kolaylaştırmak amacıyla zengin içerikler hazırlayarak eğitimler başlatıp süreci daha kolay atlatmalarına yardımcı oluyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü şampiyon oldu! Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü şampiyon oldu!

Anne adaylarının en özel anlarından biri olan gebelik serüveninde, ailelerin doğum sürecinde bilinçli kararlar almalarını sağlamak, endişeleriyle başa çıkmak ve kendine olan güveninin artmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen doğuma hazırlık kursları, tüm anne-baba adaylarının katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlıklı bir doğum deneyimi yaşamaları ve annelik sürecine güvenli bir başlangıç yapmaları amacıyla düzenlenen kurslar, aileleri ebeveyn olma yolculuğunda birçok konuda bilgilendiriyor. Tüm anne-baba adaylarının, her türlü sorunun yanıtını bulabileceği kurslarda, uzman doktorlar tarafından bu süreçteki kaygıları azaltmanın yolları paylaşılıyor.

Mutlu bir gebelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmek isteyenler program içerisinde; gebelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlardan, gebelikte vücutta oluşacak değişikliklere, doğuma hazırlık sürecinden lohusalık dönemine kadar pek çok ayrıntı hakkında bilgi sahibi oluyor. Ayrıca gebelikte cilt bakımı ve ciltte oluşacak değişiklikler, annelik ve bebek bakımı hakkında merak edilenlerin yanı sıra ebeveynlerin duygusal ve zihinsel olarak da doğuma hazır olmalarını sağlayacak bilgiler de psikologlar tarafından katılımcılara aktarılıyor.

25 Mayıs’ta başlayıp, 8 Haziran’da bitecek kursta anne adaylarına program sonunda katılım belgesi verilecek.

Kaynak: İHA