Diyarbakır’da yeni sistem! Ders doğada işlenecek Diyarbakır’da yeni sistem! Ders doğada işlenecek

DTSO Diyarbakır AB Bilgi Merkezi, Avrupa filmlerini Diyarbakırlı sinemaseverlerle buluşturacak.
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı ve DTSO Diyarbakır AB Bilgi Merkezi'nin iş birliğinde 7-12 Mayıs tarihleri arasında Mordem Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. AB ülkelerinden 18 filmin gösterileceği etkinlik, halka açık ve ücretsiz olacak.

DTSO Diyarbakır AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Nezir Güneş, Avrupa Film Günleri etkinliğinin bu yıl ikincisini düzenlediklerini belirterek, "Geçen yıl bayram tatili öncesi olmasına karşın yoğun bir ilgiyle karşılanan etkinliğimize bu sene çok daha büyük bir katılım bekliyoruz. Hem Avrupa'yı yakından tanımak hem de farklı ve nitelikli film deneyimi yaşamak isteyen tüm halkımızı etkinliğe mutlaka bekliyoruz" dedi.

Avrupa Film Günleri'nin Diyarbakır'ın yanı sıra Ankara, İstanbul, Antalya, Denizli, Trabzon, Edirne, Eskişehir, İzmir, Samsun'da da düzenleneceğini belirten Güneş, organizasyon kapsamında sinemaseverlerin şu filmleri izleyebileceğini vurguladı:

"Bulgaristan'dan "Tüm Çıplaklığı ile Jiguli Grubu", Danimarka'dan "Viborg Güzeli", Estonya'dan "Ufuktaki Savaş", Finlandiya'dan "Eli Kulağında", Fransa'dan "Sönmüş Hayaller", Hollanda ve Almanya'dan "Kuaför Romy", İspanya'dan "Ramona", İsveç'ten "Ben Zlatan", İtalya'dan "Dante", Malta ve Kanada'dan "Carmen", Litvanya'dan "Göz Kırpmayı Unutma", Macaristan ve Almanya'dan "Zarif", Polonya'dan "Köylüler", Portekiz, İspanya ve Fransa'dan "Büyükbabamın İblisleri", Romanya ve Çek Cumhuriyeti'nden "Mikado", Slovakya'dan "Asla Asla Deme", Slovenya, İtalya ve Hırvatistan'dan "Suçsuz Adam", Yunanistan'dan "Domatesler Wagner'le Tanışınca".

Kaynak: Haber Merkezi