Kurban Bayramına sayılı günler kala Diyarbakır’da yavaştan bayram havasına girildi. Bayram tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilenler şimdiden tatil yapma planlarını çoktan yaptılar.  

Diyarbakır’daki Berberlerde Bayram Mesaisi

“TIRAŞLARINIZI SON GÜNE BIRAKMAYINIZ”
Genellikle bayramlar yaklaşırken herkes güzel görünmek için berber ve kuaförleri tercih ediyor. Berber ve kuaförler ise bayram sabahına kadar müşterilerini tıraş ediyor. Berberler bu duruma son vermeleri için müşterilerine bir uyarıda bulundu. Müşterilerin birçoğu tıraş olacağı günü son güne yani Arefe gününe bırakıyor. Berber ve kuaförler de bu durumdan dolayı çok yoğunluk olduğunu son güne bırakmamaları gerektiğini ifade etti.

Diyarbakır’da sıcaktan bunalanların adresi! Aynkebir Diyarbakır’da sıcaktan bunalanların adresi! Aynkebir

Burası Diyarbakır’ın En Eski Berberi İşte Hikayesi

“24 SAATTEN FAZLA AYAKTA KALIYORUZ”
Mücadele gazetemize konuşan berber Muhammed Ökmen, “Müşterilerimiz genellikle son güne bırakıyor. Bir günde saçlar büyümez. Şimdi tüm berberler randevu sistemiyle çalışıyor. Kim arasa abi ben Arefe gününe at diyor. Biz de durumdan dolayı hem çok yoğun oluyoruz hem de tıraşlarımız bayram namazına kadar sürüyor. Geçen bayram öğlene kadar müşterilerimizi tıraş ettik. 24 saatten fazla ayakta kalıyoruz. Müşterilerimizden buradan sesleniyorum. Lütfen tıraşlarınızı son güne bırakmayınız. Son 5 gün kala randevu oluşturabilirsiniz” Diye konuştu

Diyarbakır’da berber fiyatları ne kadar?
Saç Tıraşı: 150-200 lira
Sakal Tıraşı: 100 lira
Ağda, Yüz Bakımı: 50 lira
Çocuk Tıraşı 80-100 lira

Not: Normal fiyatlar esas alınmıştır. İşletmeden işletmeye fiyatlar değişmektedir.

Muhabir: Abdullah AKYOL