Merkez Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarında bulunan Dalit 4 Apartmanı 6 Şubat depremlerinde ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleşiyor. Binanın yıkımını yapan ekip binayı yıktıktan sonra yıkım yapılan binanın ortasında büyük bir çukur bırakıyor. Çocukların canının hiçe sayıldığı alanda hiçbir önlem alınmadığı görüldü. Bina ve çevre sakinleri çukurun logar çukuru olduğunu söyledi. Çukurun derin olduğu ve bir çocuğun düşüp çıkamayacağı kadar büyük olduğu belirtildi.

Diyarbakır'dan ekonomi yorumu! "Her şey almış başını gitmiş" Diyarbakır'dan ekonomi yorumu! "Her şey almış başını gitmiş"

ÇOCUKLARIN CANI TEHLİKEDE
Mücadele’ye konuşan bir vatandaş; “Geçtiğimiz günlerde bu binanın yıkımı gerçekleşti. Yıkım ekibi tedbirsiz bir yıkım yaparak öylece bırakıp gittiler. Yıkım yapılan yerin tam ortasında büyük ve derin bir çukur bıraktılar. Çukurun etrafını hiçbir şekilde kapatmadılar. Çukuru kapatın dedik. Bizleri hiç dinlemediler. Şuan da çocukların hatta bizlerin canı tehlikede. Akşam saatlerinde biri buradan geçerse çukurun içerisine rahatlıkla düşebilir. Bu durumdan şikayetçiyiz. En kısa sürede çukurun kapatmasını istiyoruz. Yıkım ekibinden de şikayetçiyiz” Diye konuştu

Muhabir: Abdullah AKYOL