Diyarbakır altın fiyatları 13 Haziran’da sabitlendi! Diyarbakır altın fiyatları 13 Haziran’da sabitlendi!

Mezopotamya’nın enfes lezzetlerine, gezip görebileceğiniz alanların tanıtımına bu fuarda ulaşacaksınız. Neolitik Çağdan bu yana binlerce yıldır insan yerleşiminin kesintisiz biçimde sürdüğü Mezopotamya, bu yönüyle dünyada eşi benzeri olmayan bir coğrafya… Uygarlık tarihine damga vuran eşsiz tarihi, “Bereketli Hilal”i, yerleşik hayatın başlangıcını simgeleyen buğday tarlalarıyla medeniyetin beşiği olan Mezopotamya, aynı zamanda kültür, inanç ve gastronominin de benzersiz bileşimini gözler önüne seriyor. Büyüleyici bir geçmişe sahip olan Mezopotamya, yüksek turizm potansiyeliyle öne çıkıyor.

Mezopotamya’nın sahip olduğu eşsiz turizm potansiyelini değerlendirerek ve bu anlamda tüm sektöre yeni iş birlikleri sunarak, ülkemiz ve dünya turizmi için yeni bir turizm destinasyonu haline gelmesini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen fuar, beklentilerin üzerinde bir başarı sağlayarak yaklaşık 17 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

2. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı, 23 - 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında turizm profesyonelleri ve ziyaretçilerini Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

Muhabir: Ejder Ediz IŞIK