Diyarbekir'e Afyon’da saldırı! 1 futbolcu yaralandı Diyarbekir'e Afyon’da saldırı! 1 futbolcu yaralandı

Sosyal Girişimcilik Güçlendirme Ve Uyum Projesi (SEECO) Karacadağ bölgesi Koordinatörü Sultan Kalkan, SEECO Proje Takım Lideri Sibel Eşder ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevher Defne Eyyubi, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulunu üyeleri ile bir araya gelerek  bölgede yürütülen SEECO projesi hakkında bilgi verildi. 

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası koordinasyonuyla yürütülen Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında, Türkiye’nin  11 ilini kapsayan hedef Bölgelerde (misafir ve ev sahibi topluluklardaki) kadınların ve gençlerin geçim olanaklarını iyileştirmek amacıyla yerel ihtiyaçlar ve öncelikler doğrultusunda gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarına yönelik kapasite geliştirme ve ortak üretim alanlarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Bilgilendirme kapsamında, proje hedeflerini ve bölgedeki genç ve kadın katılımcılara sağlanabilecek fırsatlar vurgulanarak projenin yerel topluma olumlu etkileri anlatıldı.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ise projenin başarıyla yürütülmesi ve bölgeye katkısını arttırmak için kendilerinin destek olacaklarını belirterek, Projenin  hem sıfırdan iş kurmak isteyenler hem de halihazırda işi olup onu büyütmek isteyenlere yönelik olmasının önemli olduğunu belirtti. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi