Günlük burç yorumları: 16 Temmuz 2024 Salı Günlük burç yorumları: 16 Temmuz 2024 Salı

Bağlar Belediyesi’ne bağlı Ferzad Kemanger Halk Kütüphanesi, halkın ihtiyaçları doğrultusunda yaz boyunca çeşitli kurslar açarak, hizmetini sürdürüyor. Halk Kütüphanesinde kadınlar için okuma yazma, çocuklar için satranç, İngilizce ve oyun atölyeleriyle Bağlar’da önemli bir eğitim alanı ve sosyal alan olarak faaliyet gösteriyor. Kütüphane bölümünde ise haftanın 7 günü sessiz bir çalışma imkanı sağlanıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN AYT-TYT KURSU
Sınava hazırlanan öğrenciler için AYT ve TYT dersleri verilen halk kütüphanesinin, sınavların ardından daha aktif kullanılması için harekete geçildi. Halkın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda kadınlar için okuma yazma kursu, çocuklar için ise satranç ve İngilizce dersleri açıldı.

KADINLAR OKUMA YAZMA KURSUNDA OKUMA-YAZMA ÖĞRENİYOR
Saha çalışmasında kadınların talebiyle açılan okuma-yazma kursunda 25 kadın eğitim görüyor. Eğitmenin birebir ilgisiyle derslere dahil olan kadınlar, hafta içi 4 gün ikişer saat ders alma imkanına sahip oluyor. Kadınların katılımını kolaylaştırmak ve derslere yoğunlaşmasını sağlamak amacıyla çocukları için de atölye açıldı. Çocuklar anneleri dersteyken atölyede hem öğreniyor hem de sosyalleşme imkanı bulabiliyor.

SATRANÇ VE İNGİLİZCE DERSLERİNE İLGİ BÜYÜK
Kütüphanede 7-14 yaş grubu çocuklar için satranç sınıfı bulunuyor. 80 çocuğun yararlandığı satranç dersleri gruplar halinde veriliyor. İngilizce dersine de ilgi yoğun. 81 çocuk görsel materyaller ve slaytlarla İngilizce öğrenme imkanına sahip oluyor. İngilizce dersleri de hafta içi gruplar halinde veriliyor.

KÜTÜPHANE HAFTANIN 7 GÜNÜ HİZMET VERİYOR
Halk Kütüphanesi, sadece sınav döneminde değil yaz döneminde de öğrencilerin ve ilçe sakinlerinin kullanımına açık. Okuma için sessiz ve elverişli bir ortam sunan kütüphanenin çalışma saatleri şöyle:

Hafta içi 08.00-16.30

Hafta sonu: 09.00-18.00

“SOSYALLEŞME VE ÖĞRENME İMKANI SAĞLAYAN BİR ALAN”
Ferzad Kemanger Halk Kütüphanesi sorumlusu Yıldan Altun Erbeyi, Bağlar’ın yoğun göç alan ve 6 Şubat 2023’teki depremden etkilenen bir bölge olduğunu hatırlatarak, halkın yaşadığı zorluklara karşı onlara destek olmak ve ihtiyaçlarına cevap olabilmek için çalıştıklarını ifade etti. Erbeyi,  “Kurslarımız hem öğrenme hem de sosyalleşme alanı oluyor” diye konuştu.

Kaynak: Bülten