Büyükşehir Belediyesi, “Amed’i seviyorum, kirletmiyorum” mottosuyla ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlattığı temizlik kampanyası kapsamında 136 ana arter, cadde ve bulvarda kırık veya eksik olan yerlere çöp kovaları yerleştiriyor.

Ekipler, ilk olarak tarihi Sur ilçesindeki Gazi Caddesine çöp kovaları yerleştirdi. Çalışma kapsamında vatandaşların taleplerini de değerlendiren ekipler, ihtiyaç duyulan tüm alanlara çöp kovası montajı gerçekleştiriyor. Ekipler şu ana kadar binin üzerinde çöp kovası montajını yaptı.

KENTTEKİ ÇÖP KOVALARI YENİLENİYOR
Temizlik hizmetleri ile kentin daha temiz ve yaşanılabilir bir şehir olması için yürütülen çalışmalar kapsamında cadde ve bulvarlarda eksik, kırık veya daha önce montajı yapılmayan yerlere çöp kovası montajı yapılıyor. Özellikle yürüyüş yollarında ve halktan gelen yoğun talep üzerine Mahabad Bulvarı’nda bulunan tüm çöp kovaları yenileri ile değiştiriliyor.

TEMİZ BİR KENT İÇİN BELEDİYEDEN DUYARLILIK TALEBİ
Vatandaşların temizlik kampanyasına destek vermesini isteyen ekipler, daha temiz ve yaşanılabilir bir kent için çöplerin saatinde poşetlenerek çöp konteynerlerine atılması gerektiğini vurguladı.

Diyarbakır’da altın fiyatları rekora koşuyor! Diyarbakır’da altın fiyatları rekora koşuyor!

BÜYÜKŞEHİRDEN ÇÖP ÇAĞRISI: ZARAR VERMEYİN YERLERE ATMAYIN
Büyükşehir Belediyesi ayrıca çöp kovalarına zarar verilmemesini ve çöpleri rastgele yerlere atmak yerine çöp kovalarına atılmasını istedi.

Kaynak: Bülten