31 Mart yerel seçimlerinde seçilen ve görevden alınan Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Atış’ın tepki amacıyla Diyarbakır’da, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partililerin (DEM Parti) oturma eylemi bayramda da devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ayşe Serra Bucak ve DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, belediye önünde nöbet eylemine katılan vatandaşlarla bir araya gelerek, bayramlaştı.


Halkın ortaya koyduğu iradeye, seçimden çıkan bu sonuca iktidarın saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Diyarbkır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Serra Bucak, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin neresinde olursa olsun tüm kentlerde sandıklardan çıkan iradeye sonuca saygı duyulması gerekiyor. Bugün burada bulunan değerli halkımızın da bu inançla bu iradeyle burada bulunduğunu biliyoruz. Yaklaşık 10 gündür basın açıklamalarıyla, mitinglerle halkımız demokratik hakkını kullanarak seçimlerin sonuçlarına saygı duyulması için mücadele etmektedir. Bizler yerelden yönetilmeye inanmış bir partiyiz. Bu nedenle halkımız 79 kentte DEM Parti adaylarını seçmiştir” dedi.

Bakırhan: Tarım işçilerinin sigortaları devlet tarafından karşılanmalı Bakırhan: Tarım işçilerinin sigortaları devlet tarafından karşılanmalı

Bayramlaşma etkinliğinde sanatçı Azad Bedran konser verdi. Nöbet eylemi çekilen halaylarla sona erdi.

Kaynak: bülten