Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2025-2029 Stratejik Plan hazırlığı kapsamında Bismil ilçesinin mahalle muhtarları ile Kültür ve Kongre Merkezi’nde toplantı düzenledi. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, Bismil Belediyesi Eş Başkanları Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Yıldız, büyükşehir ve DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün ilgili daire başkanları ile mahalle muhtarları katıldı.

“KARDEŞ BELEDİYELERDEN DESTEK FONU ALDIK”
Kentte 8 yıllık bir kayyum tahribatı yaşandığını kaydeden Hatun, “Ekonomik olarak elimiz çok rahat değil ama bu hizmet etmeyeceğimiz anlamına gelmesin. 5 yıl içinde hiçbir köyümüzde yol, su ve altyapı eksikliği kalmamalı. Biz su sorunu için bazı kardeş belediyelerden destek fonu aldık. Bu hibe program ile Silvan ve Ergani’nin köylerinde büyük bir proje yapıyoruz. Aciliyet önceliklerine göre köylerdeki su, yol gibi altyapı sorunlarını çözüme kavuşturacağız.”

HATUN: BİZİM TEK BİR AMACIMIZ VAR
Hatun, 5 yıllık stratejik planlarını 17 ilçe ile birlikte yaptıklarını belirterek, “Biz 17 ilçenin tüm köy muhtarlarıyla toplantı düzenliyoruz. Ayrıca sivil toplum örgütleriyle beraber kanaat önderlerinin görüşlerine de başvurmaktayız. Önümüzdeki 5 yılda bu kent için ne yapılabilir? Biz onu sizlerle istişare ederek planlıyoruz. Yol, su ve altyapı sorunlarıyla ilgili çalışmalarımız var. DİSKİ, bununla ilgili ilçe ilçe çalışıyor. 8 yıldır kayyumlar yüzünden bu kent hizmet yüzü görmedi. Bir stratejik planları var mıydı, onu da bilmiyoruz. İşimiz elbette çok kolay değil. Biz biriken sorunların farkındayız. Bizim tek bir amacımız var: Bu halka hizmet etmek ve belediyenin imkânlarını sadece halkın menfaati için kullanmak” dedi.

Diyarbakır’da kuyumcu vurgunu davasında yeni gelişme! Diyarbakır’da kuyumcu vurgunu davasında yeni gelişme!

MUHTARLAR: YILLARCA HİZMET ALAMADIK
Muhtarlar, mahalle sorunları ve stratejik planla ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi. Muhtarlar, yıllardır hizmet almadıklarını ifade ederek, yaşanan sorunlar için çözüm talebinde bulundu.

Kaynak: Bülten