Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'ndeki 1216. sokakta bulunan ve yeşil alan için ayrılan bölgeye çöp ve atık döken site sakinlerinin tutumu çevrede yaşayan vatandaşların tepkisini çekti.

SİTE SAKİNLERİ UYARILDI
Çevrede yaşayan vatandaşların şikayeti üzerine söz konusu alan bir kez daha Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından geniş kapsamlı olarak temizlendi. Bir süre sonra hastalık riski oluşturmaya başlayan atık ve çöpler belediye tarafından temizlenerek, buna neden olan site sakinleri bir kez daha uyarıldı.

Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor? Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor?

BELEDİYEDEN BİR KEZ DAHA UYARI GELDİ
İnsan sağlığını ve çevre güvenliği konusunda bütün site sakinlerini uyaran Bağlar Belediyesi, "Vatandaşlarımızın sağlığını kimsenin tehlikeye atmaya hakkı yok. Daha önce söz konusu sitenin sakinleri ekiplerimiz tarafından uyarılmıştı. Bu yöndeki tutumlar her şeyden önce vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye atmakta ve şehrimizin imajı için kötü bir izlenim oluşturmaktadır. Herkesi duyarlı ve sorumlu bir tutum sergilemeye davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Haber: Ejder Ediz IŞIK

Editör: Mücadele Gazetesi