Büyükşehir Belediyesi, daha rahat ve konforlu toplu ulaşım hizmeti için vatandaşlardan gelen taleplere çözümler üretiyor.

Diyarbakır Valiliği'nden TOKİ konut duyurusu! Diyarbakır Valiliği'nden TOKİ konut duyurusu!

YOLUN YOKUŞ OLMASI YAYALARI ZORLUYORDU
Ulaşım Daire Başkanlığı, Ferit Köşk Mahallesi ile Dağkapı arasında bulunan yaklaşık 2 kilometrelik yolda toplu taşıma seferleri bulunmadığına ve yolun yokuş olması sebebiyle yaşlı, hasta ve çocuklu ailelerin mağduriyet yaşadığına dair gelen talep ve öneriler üzerine bölgede ücretsiz seferler başlattı.

RAHAT ULAŞIM SAĞLANDI
Ulaşım Daire Başkanı Temel Cengiz, vatandaşlarıdan gelen talepleri ciddiyetle takip ettiklerini ifade etti. Ücretsiz ring seferiyle önemli bir sorunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayan Cengiz, şöyle konuştu: “Fiskaya bölgesinden kentin değişik yerlerine gitmek isteyen vatandaşlarımız vardı. Bununla ilgili daha önceki durumda tek hattımız vardı. Bunun önüne geçmek için Ferit Köşk ile Dağkapı-Fiskaya arasına ücretsiz ring hattı koyduk. Böylelikle vatandaşlarımız da Dağkapı’ya rahatlıkla ulaşmakta. Oradan da kentin istediği noktasına rahatlıkla gidebilmektedir. Vatandaşlarımız için sağlıklı, konforlu ve ucuz ulaşım imkanı sağlamak adına çalışmalarımız devam edecek.”
 

Kaynak: Bülten