İlk yarıya Amedspor üstün Iğdır FK mağlup girdi İlk yarıya Amedspor üstün Iğdır FK mağlup girdi

Merkez Bağlar ilçesinde parklardaki çimlere zarar veren ve aynı zamanda görüntü kirliliği oluşturan kurumuş ağaç yaprakları belediye tarafından toplanıyor. Son dönemlerde İlçeye oksijen deposu olan park projelerinin hayata geçirildiğine vurgu yapılan belediyenin açıklamasında, “Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz parklarımızı korumak ve geliştirmek için titiz bir çalışma süreci yürütmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

Son dönemlerde belediye tarafından hayata geçirilen çok amaçlı park ve yeşil alan projeleriyle dikkat çeken Bağlar’da kış mevsiminin gelmesiyle beraber kuruyan ağaç yaprakları belediye ekipleri tarafından toplanıyor. Kurumuş yaprakların çimlere zarar vererek gelişimini engellediğini ve aynı zamanda görüntü kirliliğine yol açtığını ifade eden Bağlar Belediyesi ekipleri, bu nedenle böyle bir çalışma yürütüldüğünü dile getirdi. Ekipler tarafından toplanan kuru yapraklar araçlara yüklenerek depolama alanına götürülüyor. 

Son dönemlerde yapılan park ve yeşil kuşak projeleriyle ilçenin çehresinin değiştiğini kaydeden Bağlar Belediyesi, bu projeleri hayata geçirmek kadar korumanın da önemli olduğuna dikkat çekti. 

“PARKLARIMIZIN BAKIM VE YENILEME ÇALIŞMALARI DÜZENLI OLARAK YÜRÜTÜLÜYOR”  

Belediyenin açıklamasında, Belediyemiz tarafından son dönemlerde hayata geçirilen yeşil alan ve park projeleri vatandaşlarımızın layık olduğu huzurlu dinlenme alanı imkanını veriyor. Bu projeleri kazandırmak kadar korumak ve geleceğe taşımak da önemlidir. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz bunun için düzenli çalışmalar yürütüyor. Her biri oksijen deposu olan parklarımızı korumaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar ilçemizin yeni gelişen yüzü olan Bağcılar Mahallesi olmak üzere titiz bir şekilde sürdürülüyor” ifadeleri kullanıldı. (Haber Merkezi) 

Editör: Mücadele Gazetesi