Diyarbakır'daki lise öğrencileri ve onların velileri Diyarbakır'ın en iyi liseleri listesini merak ediyor. Taban puanı ve yüzdelik dilimlere göre Diyarbakır'ın en iyi liseleri belli oldu. Yenişehir'de yer alan Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi, bir kez daha Diyarbakır'ın en iyi lisesi oldu. Liste içerisindeki liselerin çoğunluğu Yenişehir'de bulunuyor. İşte Diyarbakır'ın en iyi liseleri listesinin ayrıntıları...

Yukarıda yer alan tablo görselinde Diyarbakır'ın en iyi liseleri listesini, taban puanı ve yüzdelik dilimlerine göre inceleyebilirsiniz.

İşte Diyarbakır’ın En İyi Liseleri:
REKABET KURUMU CUMHURİYET FEN LİSESİ

Yüksek taban puanı ve öğrenci başarıları ile Diyarbakır'ın en iyi lisesi olarak öne çıkıyor. Bu okul, sunduğu kaliteli eğitim programları ve modern eğitim olanakları ile dikkat çekiyor.

Diyarbakır'da arttı, ilçeye yansıdı! Ev kiraları uçtu Diyarbakır'da arttı, ilçeye yansıdı! Ev kiraları uçtu

Diyarbakır Borsa İstanbul Fen Li̇sesi̇

BORSA İSTANBUL FEN LİSESİ
Bağlar ilçesinde yer alıyor ve yüksek başarı oranı ile dikkat çekiyor. Bu lise, öğrencilerin üniversite sınavlarında başarılı olmaları için gerekli altyapıyı da sağlıyor.

Vali Aydın Arslan Fen Lisesi ve Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi Diyarbakır

VALİ AYDIN ARSLAN FEN LİSESİ VE REKABET KURUMU ANADOLU LİSESİ
Vali Aydın Arslan Fen Lisesi ve Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi de Diyarbakır’ın en iyi liseleri arasında yer alıyor. Bu okullar, öğrencilere sundukları kaliteli eğitim ve çeşitli sosyal faaliyetler ile öne çıkıyor.

OKUL SIRALAMASI DOĞRU LİSE TERCİHİNİ YAPMADA ÖNEMLİ BİR REHBER NİTELİĞİNDE
Diyarbakır'da yaşayan lise öğrencileri ve veliler için bu sıralama, doğru lise tercihini yapmada önemli bir rehber niteliğindedir. Yüksek taban puanları ve başarı oranları ile öne çıkan bu liseler, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor.

Muhabir: Abdullah AKYOL