Diyarbakır'da havaların serinlemesiyle birlikte vatandaşlar kışlıklarını dolaptan çıkarıp giyinmeye başlandı. Kış mevsimine sayılı günlerin kaldığı kentte son günlerde havanın güneşli olmasını fırsat bilen 7'den 70'e herkes soluğu çarşı pazarda, park bahçelerde, tarihi mekan ve meydanlarda aldı.

HEM ALIŞVERİŞ HEM DE SOSYAL ALANLARI GEZDİLER

Serin havanın etkili olduğu kentte son günlerde yüzünü gösteren güneşin ısıtıcı ışınlarından yararlanmak isteyen Diyarbakırlılar çarşı pazarda hem alışveriş yaptı hem de sosyal ve tarihi alanlarda güzel vakit geçirdi.

ULU CAMİ MEYDANI DOLDU TAŞTI

Özellikle de Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami önündeki meydanı dolduran her yaştan vatandaş, bank ve kürsülerde oturarak hem güneşlendiler hem de güzel vakit geçirerek güneşin tadını keyfini çıkardı.

Diyarbakır’da ‘Taşkın Yönetim Planı ve Farkındalık’ toplantısı Diyarbakır’da ‘Taşkın Yönetim Planı ve Farkındalık’ toplantısı

YABANCI TURİSTLER DE AKIN ETTİ

Yerli ve yabancı turistlerin de akın ettiği tarihi Ulu Cami meydanında çaylarını içerek sohbet eden yaşlı çınarların, tatlı, simit ve su satan güler yüzlü esnafın, ebeveynleriyle güle oynaya dolaşan çocukların sevinci güneşli havaya apayrı bir sıcaklık ve güzellik kattı.

Haber: Orhan YALÇIN