Mücadele Gazetesi’nin 10 Ağustos 1974 tarihli arşiv haberine göre, Diyarbakırspor’un futbolcusu Vehbi, sezona başlar başlamaz ceza almış. İşte haber:
“Diyarbakırspor’un futbolcusu “Vehbi” 1974/1975 sezonunun açılışına katılamadığı ve sekiz günlük bir gecikmeden sonra iltihak ettiği için Yönetim Kurulu tarafından para cezasıyla tecziye edildi. Genç futbolcunun bu hatalı hareketinden dolayı kendisinin bu defalık beş bin liralık para cezasına çarptırıldığını açıklayan Diyarbakırspor Genel Kaptanı Ali Kahraman, yeni sezonda bu gibi disiplin bozucu hareketlerin mutlak surette cezalandırılacağını ve birlik ve beraberliğin kurulabilmesi için her türlü tedbirin alınacağını bir bildiriyle açıklamıştır.
Yönetim Kurulunun disiplin konusunda gösterdiği hassasiyeti yerinde bir davranış olarak nitelediğimizi beyazla, tüm Diyarbakırspor futbolcularımızın bu gibi hareketlerden kaçınmasını ve tek vücut halinde mücadelelerini sürdürmelerini candan temenni ederiz.”
İşte haber:

Diyarbakırspor ve Elazığspor efsane futbolcu için karşılaşmış! Diyarbakırspor ve Elazığspor efsane futbolcu için karşılaşmış!

Muhabir: Onurcan GÜLER