Dicle Üniversitesi'nde yapılan etkinlikte moderatörlüğünü Songül Gök'ün yaptığı, Doç. Dr. Mustafa Uğurlu Arslan'ın konuk olarak davet edildiği programda, Diyarbekir Edebiyatı ve şairlerin hayatı anlatıldı.

Kentin edebi açıdan önemli olduğunu vurgulayan Arslan, “Diyarbekir’de her tabakadan edebiyatla ilgili uğraşısı olan şahsiyetler vardı. Hukukçular, demir ustaları gibi farklı mesleklerden edebiyatla ilgilenenler olurdu.” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte, Dicle Üniversitesi öğrencileri, Diyarbakırlı Şair Sezai Karakoç , Feqiye Teyran, Erdem Beyazıt ve Ümit Yaşar Oğuzcan gibi usta kalemlerin şiirlerini yorumladı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Yıldırım, programda yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesine ait Çamaşır Evini öğrencilere belirli kurslarla destek sağlaması için Genç Kafe’ye dönüştürdüklerini anlattı.

Yıldırım, “Birçok alanda eğitim, kurslar ve etkinliklerle gençlere destek oluyoruz. Mekânı siz değerli gençlerin hizmetine verdik.” dedi.

En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi? En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi?

Etkinlikte, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız da bir konuşma yaptı.

Haber: Halide GÜNEŞ