Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesinde bulunan çöp toplama merkezinin şehir dışına taşınması gerektiğini belirten Dinç,  buradan yayılan kötü kokunun ciddi hastalıklara yol açabileceğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu. 

Diyarbakır’da ikinci el konutlara rağbet arttı! Diyarbakır’da ikinci el konutlara rağbet arttı!

“BURAYA ÇOK YAKIN MAHALLE SAKİNLERİ OTURUYOR”
Çöp toplama merkezinden yayılan kötü kokunun halk sağlığını ciddi manada tehdit ettiğini belirten Dinç; “Şu an Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinin Şehitlik semtindeyiz. Bulunduğum noktada katı atık toplama istasyonu var. Şu an maske taktığım halde pis bir koku geliyor. Bu çöpler, bu kokular hastalık yayıyor. Buraya çok yakın mahalle sakinleri oturuyor.”

“BURASI HALK SAĞLIĞINI CİDDİ MANADA TEHDİT EDİYOR”
Mahalle sakinlerinin kendilerine sürekli şikayetlerini dile getirdiklerini belirten Dinç, “Bu mahalle sakinleri bu kokudan ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışında daha uygun bir ortamda olması gerekiyor. Vatandaşın bu konuda ciddi şikayetleri vardır. Sağlık açısından da ciddi hastalıklara sebep oluyor. Burada vatandaşlarımızın yaşayabileceği ve çocuklarımızın oynayabilmesi için bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışına çıkarılmalıdır. Burası halk sağlığını ciddi manada tehdit ediyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi