Hollanda’dan Diyarbakır’a gezmeye gelen turist çift Mücadele gazetemize konuştu. İsmi öğrenilemeyen çiftlerden erkek olan, Diyarbakır izlenimlerini şöyle anlattı: “Yani ilk olarak çok dost canlısı, yardım sever insanlarını sevdik. Ve ikinci olarak da gezmiş olduğumuz birden fazla hanların olması. Baya kalabalıktı ama iyiydi baya. Ve çayınızı da ayrıca çok sevdik. Yaklaşık iki haftadan fazladır Türkiye'de geziyoruz. Antalya'dan başladık yolun bir kısmını tamamladık. Yarın akşam ülkemize döneceğiz.

Diyarbakır'da TOKİ konutlarında eylem! Yol trafiğe kapatıldı Diyarbakır'da TOKİ konutlarında eylem! Yol trafiğe kapatıldı

“FARKLI İNANÇLARDAN İNSANLARI GÖRMEK ÇOK TATLI”
Kadın turist ise, “Farklı ülkelerden ve farklı inançlardan insanları görmek çok tatlı. Beraber barış ve huzur içinde yaşamamızı görebileceğimiz şey budur. İnsanların hep beraber huzur ve barış içinde yaşamalarını bizim geleceğimiz için de umut ediyorum. Cami avlusunda oturuyoruz ve bu burada Türkiye'de normal olarak görülüyor. Çok fazla da insanla karşılaştık ayrıca burası ile gurur duyan çok fazla Kürt olan İnsanlarla da tanıştık. Ve bu gerçekten çok güzel. Diyarbakır'a buraya geldik. Ve buraya aşık olduk ama geri geleceğiz.”

Muhabir: Ejder Ediz IŞIK