Gece avlanıyor! Diyarbakır’da bu kez çam ağacında görüldü Gece avlanıyor! Diyarbakır’da bu kez çam ağacında görüldü

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi arasındaki bölgede dün başlayan yangın, yerleşim yerlerine de sıçradı. 17 köyü birden etkisi altına alan yangın ancak bugün kontrol altına alınabildi. Sekizi Mardin, üçü ise Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 11 kişinin yaşamını yitirdiği yangın, yerleşim yerlerini de vurduğu için binlerce hayvana da zarar verdi.

Çınar’da Yangın! Hayvanlar Kurbanlık Oldu

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat yaptığı açıklamada, “Diyarbakır Çınar ve Mardin Mazıdağı arasında çıkan yangın, hepimizin yüreğini derinden yaraladı. Bu felaketten etkilenen sadece insanlar değil; aynı dünyayı paylaştığımız, bizimle aynı gökyüzünün altında yaşayan sevimli dostlarımız da bu acıyı yaşıyor” ifadelerinin ardından şöyle devam etti: “Veterinerlik Müdürlüğümüz olarak, bu zor zamanlarda yaralanan hayvan dostlarımızın yardımına koşmak için 7/24 hizmet veren Mobivet Hayvan Ambulansımızı hemen bölgeye gönderiyoruz. Amacımız, bu masum canlıların tedavi ve bakımlarını en hızlı şekilde gerçekleştirmek, onların da güvenle iyileşmelerini sağlamak. Bizler, doğanın bir parçası olan bu değerli varlıkları korumak ve onlara şefkat göstermekle yükümlüyüz. Onların acılarını dindirmek ve yaralarını sarmak, insanlığımızın bir gereği. Aynı zamanda, bu zorlu süreçte vatandaşlarımızla omuz omuza, tam dayanışma içinde hareket edeceğiz. Birlikte, bu sıkıntılı günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Kalplerimizdeki sevgiyle ve dayanışmanın gücüyle, hep birlikte daha güçlü olacağız.”

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu “Yangında 556 küçükbaş hayvan telef olmuştur. 250 yaralı hayvanımız vatandaşların da rızalarıyla Et ve Balık Kurumuna kesime sevk edilmiş. 120 hayvanımız da bölgede veteriner hekimlerimiz ve fakültemizin desteğiyle tedavileri sağlanmıştır" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi