Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tüzel kişiliği adına, Yeni Şafak gazetesi ve internet yayınının 09.06.2024 tarihinde Aybike Eroğlu imzasıyla yayınladığı “Kandil Diyarbakır’a kayyum atamış” başlıklı haber nedeniyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

“KAYYUM ATANMASINA ZEMİN OLUŞTURULUYOR”
Dün akşam saatlerinde Eş Başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun adına yapılan suç duyurusunda “(…) asılsız suçlamaların kayyum atamasına zemin oluşturmak için bilinçli olarak ve örgütlü bir şekilde yapıldığına yönelik ciddi şüphelerimiz bulunmaktadır” denilerek bu husussun özellikle soruşturulması talep edildi. 

Yeni Şafak gazetesinin hedef gösterdiği bürokratlar ve kurum çalışanları da ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu. 

BASIN KONSEYİNE BAŞVURU YAPILDI 
Büyükşehir Belediyesi adına ayrıca kurumsal kimliğin zedelenmesi, yönetimdeki kamu görevlilerinin hedef gösterilmesi, kişilik haklarını çiğnenmesi, masumiyet karinesinin göz ardı edilmesi, söz hakkının kullandırılmaması, karalayıcı ve peşinen suçlu ilan etmekten dolayı ilgili gazete ve muhabir hakkında Basın Konseyine başvuru da yapıldı.   

Diyarbakır'da ciğer nerede yenir? Fiyatı ne kadar? Diyarbakır'da ciğer nerede yenir? Fiyatı ne kadar?

Başvuruda “Basın Meslek İlkeleri”nin ihlal edilen maddeleri tek tek sıralanarak, ilgili gazete ve muhabir hakkında işlem başlatılması talep edildi.

Kaynak: Bülten