Büyükşehir Belediyesi önceki dönem kayyumu Ali İhsan Su’nun geçtiğimiz yıl 5 dakikalık tanıtım videosu için 4 milyon lira harcadığı iddia edildi. Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, kayyum yönetimi, 2023 yılında “Diyarbakır’ı yaşa senfonik bestesi ve imaj” tanıtım filmi için doğrudan temin yöntemiyle alım yapılmak üzere Kısa Metraj Film, Reklam, Prodüksiyon Şirketi ile anlaştı. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile söz konusu şirket arasında yapılan sözleşme doğrultusunda hazırlanan 5 dakikalık tanıtım filmi için ise 4 milyon lira bedel belirlendi.

HARCAMA KALEMLERİ
Sözleşmede, Senfoni Orkestrası’nın 2 günlük çekimleri için 50’si İstanbul, 200’ü Diyarbakır olmak üzere 250 günlük yurtiçi konaklama, 4 adet birinci sınıf Almanya-Türkiye uçak bileti, 16 adet Almanya-Türkiye normal bilet, yurtiçi 250 uçak bileti, yurtiçi transferler için 12 günlük vıp minibüs, bin öğün yemek organizasyonu gibi gider kalemleri yer aldı. 

Tanıtım filmi, belediyeye kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun da yer aldığı lansmanla tanıtıldı. Söz konusu para 2 ay içerisinde 3 taksit şeklinde ödendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Öte yandan kayyum yönetimi, 31 Mart’ta Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'ne (DEM Parti) geçen belediyeyi 3 Milyar 345 milyon lira borçlandırmıştı.

Kaynak: MA