Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın annesi Sadiye Demirtaş, solunum ve böbrek yetmezliği nedeniyle öğleden sonra hastaneye kaldırıldı. Tedavisi kentteki özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde süren Demirtaş'ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Diyarbakır'da sahte bilet gerginliği: Çok sayıda gözaltı var Diyarbakır'da sahte bilet gerginliği: Çok sayıda gözaltı var

ÖZEL UÇAKLA EDİRNE'DEN DİYARBAKIR'A GELDİ
Annesinin rahatsızlanması üzerine Selahattin Demirtaş da özel uçakla, Edirne'den Diyarbakır'a getirildi. Demirtaş akşam üzeri hastaneye getirilirken, hastane içinde ve dışında geniş güvenlik önlemleri alındı. Demirtaş'ın bu gece tekrar cezaevine götürülmesi bekleniyor. 

DEMİRTAŞ'IN BABASI VEFAT ETMİŞTİ
Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş, 31 Aralık 2023 günü vefat etmişti.

DEM PARTİ DUYURDU
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), yapılan açıklamada, "Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş rahatsızlığı nedeniyle Diyarbakır’da hastanede müşahede altındadır. Yoldaşımız Selahattin Demirtaş, talebi üzerine annesini görmek üzere Diyarbakır’a götürülmüş ve annesini ziyaret etmiştir. Dualarımız Sadiye Annemizle. Tek temennimiz en kısa zamanda sağlığına kavuşmasıdır" denildi. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi