Van, Ardahan ve Ağrı’da etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 1 gün arayla tatil edildi. Ayrıca bu bölgelerde hamile ve engelli kamu görevlileri de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayıldı.

VAN’IN 3 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Özalp, Saray ve Muradiye ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil. Ayrıca bu ilçelerde hamile ve engelli kamu görevlileri de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayıldı. 

ARDAHAN'DA KAR VE TİPİ ETKİLİ OLUYOR
Ardahan Valiliği yapılan açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığı belirtildi. Tüm okulların bugün tatil edildiği belirtilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi. Vali Hayrettin Çiçek de sosyal medya platformu "X" hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sevgili öğrenciler, bir günlük arayı kitap okuyarak geçirelim, sizleri çok seviyoruz" ifadesini kullandı.

AĞRI'DA 5 İLÇEDE TAŞIMALI EĞİTİM YAPILAMIYOR
Taşlıçay, Patnos, Tutak, Hamur ve Diyadin kaymakamlıklarınca yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede yoğun kar yağışı etkili oluyor. Taşlıçay, Patnos, Tutak ve Hamur ilçelerinde köy okullarındaki eğitim ile taşımalı eğitime ara verildi. Diyadin ilçesinde de Akyolaç, Hacıhalit, Mutlu, Sürmelikoç, Taşkesen ile Yukarıdalören köylerindeki okullar tatil edildi. Ayrıca Diyadin ve Tutak ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de 6 Şubat'ta izinli sayılacak.

Diyarbakır Elazığ Tunceli şimdi de Batman! Vatandaş tedirgin Diyarbakır Elazığ Tunceli şimdi de Batman! Vatandaş tedirgin

DEPREM BÖLGESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ
Öte yandan 6 Şubat depreminden etkilenen illerde de depremin yıl dönümü nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildiĞİ açıklanmıştı. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi