Vanspor, önümüzdeki hafta sonu Bursaspor deplasmanında üç puan almak için sahaya çıkarken Esenler Erokspor’un da alacağı bir mağlubiyet ile beraber şampiyon olma ihtimali mevcut iken Erokspor’un rakibi Serik Belediyespor futbolcularından dikkat çeken bir açıklama ve karar geldi.

SERİK BELEDİYESPOR FUTBOLCULARI SAHAYA ÇIKMAYACAK!

Esenler Erokspor’u sahasında konuk edecek olan Serik Belediyespor’da son dakika açıklama geldi. Kulüp futbolcuları şu açıklamayı yaptı:

“Serik Belediyespor futbolcuları olarak, alın terimizle sorunlarımızı lig sonuna kadar halı altına süpürerek takımımızı ligde bıraktık.

Ancak bu süreçte SERİK BELEDİYESPOR sahipsiz bırakıldı ve bizler zor günler geçirirken deplasmanlarda, bayramlarda ve özellikle ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçından sonra yalnız bırakıldık. Aylardır söz verilen peşinat ve maç başı ödemeleri içeride olmasına rağmen bu zamana dek hiç bir açıklama yapmadık.

Son olarak da kazanarak ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçı primi de ödenmemiş olup muhatap alabileceğimiz kimseye de ulaşılamamıştır. Bizlere, özellikle son üç aylık süreçte Belediyenin seçim sürecinde olduğu ve seçimden sonra ödemelerin gerçekleşeceği vâdedilmiştir.

Bugün lig biterken gelinen nokta da görüyoruz ki gurur ve şerefimiz ile ligde bıraktığımız Serik Belediyespor futbolcuları olarak mağdur edildik. Verilen sözler tutulmadığı takdirde Cumartesi günü oynanacak olan Esenler Erokspor maçına çıkmama kararı aldığımızı bildiririz”

Serik Belediyespor’un sahaya çıkmaması durumunda kulübün alacağı hükmet mağlubiyetle Esenler Erokspor bedavadan üç puan alarak şampiyonluğunu ilan etmiş olacak. Kararın nasıl şekilleneceği ve sonuçlanacağı şimdiden merakla bekleniyor.

Iğdırspor’dan “Provokasyon” açıklaması geldi Iğdırspor’dan “Provokasyon” açıklaması geldi

Muhabir: Onurcan GÜLER