Diyarbakır ekibi Amedspor sezonu şampiyon olarak tamamlayıp önümüzdeki sezon TFF 1. Lig’de mücadele etme hazırlıklarına başlamıştı. Kulüp Başkanı Aziz Elaldı’da bir dizi temaslarda bulunmak için Avrupa turuna çıkmıştı. Bugün itibariyle Başkan Elaldı turunu tamamladığını duyurdu.

ELALDI’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Elaldı yaptığı Avrupa turu sonrası açıklamalarda bulundu. Elaldı’nın açıklaması şu şekilde:

15 Haziran’da başladığım uzun Avrupa seyahatimi tamamladım. Turum boyunca Paris, Barcelona, Bremen, Hannover, Hamburg ve Stuttgart şehirlerinde çok değerli iş insanları ile bir araya gelerek kendilerinden destek talep ettik. Destek verenlere ve Amedspor sevenlerine değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.

Seyahatim boyunca FC Girondins de Bordeaux, SV Werder Bremen ve FC St.Pauli kulüpleri ile sıcak temaslarda bulundum.

Amedspor önce teşekkür etti, sonra vazgeçti! Amedspor önce teşekkür etti, sonra vazgeçti!

2024 Avrupa Şampiyonası nedeni ile yöneticileri turnuvada olan FC Barcelona, Olympique Marsilya, RC Lens ve Lille OSC kulüpleri ile yakın tarihde bir araya gelip istişarelerde bulunmak üzere randevulaştık.

Yakın tarihte, yeni bir Avrupa seyahati daha planlıyorum.

Kulüp transfer komitesindeki yönetici ve arkadaşlarımız, çalışmalarını büyük bir titizlik ve gizlilik çerçevesinde yoğun bir mesai ile sürdürüyorlar. Sürecin hassasiyeti ve ehemmiyetinden dolayı, bu gizlilik politikamıza sizlerden anlayış ve hoşgörü rica ediyorum.

Kulüp binamız ve tesislerimizdeki tadilat ve yenileme çalışmaları yoğun bir şekilde, hızla devam ediyor. Amacımız yenilenme ve tadilat çalışmalarını yeni sezona yetiştirmek.

Passolig kart satışlarımız başladı. 3 Temmuz günü Passolig ekipleri şehrimize ve stadyumumuza gelip, gerekli fizibilite, analiz, proje ve çalışmalarını yapacaklar. En geç önümüzdeki hafta içi de kombinelerimizi satışa sunacağız.

Stadyum zemini yenileniyor. Koltuklar ve ortak kullanım alanları başta olmak üzere bütün stadyum bakım ve onarımda. Localarımız bakım ve onarımda. VIP tribünlerimiz kapasiteleri arttırılacak şekilde onarımda. Zemin çevresinde ve balkon hizalarında led reklam panoları için teklifler değerlendiriliyor, yakın zamanda sonuçlanacak şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bütün Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda kollektif, yoğun, hızlı ve hummalı çalışmalar devam ediyor.

Bütün yönetim kurulu üyelerimiz, çok yoğun ve özverili bir çalışma içerisindeler.

Kurumsal Yapı, Kurumsallaşma yolunda kalifiye personel yapılanması, Store, Tesisleşme, Altyapı, Transferler, Finansal ve Sportif başarı yolunda, bütün yönetim kurulu üyeleri ile içerisinde bulunduğumuz yoğun çalışma nedeni ile anlayışınızı ve hoşgörünüzü rica ediyorum.

Kaynak: Haber Merkezi