Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Kaymakam Burak Akeller'in cuma hutbesinde 'şehitler ile ilgili kısmı okumadığı' gerekçesiyle imamı darbettiği iddialarına ilişkin, “Kulp kaymakamımızın alnından öpüyorum. Kaymakamımıza saldıranları biliyoruz. Sefil amaçlarını tanıyoruz.” diye konuştu. 

“KULP KAYMAKAMIMIZIN ALNINDAN ÖPÜYORUM”

Vanspor Diyarbakır’da! Amedspor’dan jest Vanspor Diyarbakır’da! Amedspor’dan jest

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaşanan, büyütülüp mecrasından saptırılan olan konuya dahil olanların mizacını ortaya çıkarmıştır. İmam hutbeyi okurken, şehitlerimize rahmet içeren bölümü atlamıştır. Daha önce hutbeyi okuyan Kulp Kaymakamımız durumu fark edince imamı uyarmıştır. Namazın sonrasında imama neden okumadığını sorunca 'Bana baskı yapılıyor' deyince, 'Sen devletin imamısın kim baskı yapabilir' diye uyarmıştır. Baskı ve dayatmayla şehitlere rahmet dilememek, kaymakam darp etti diye rapor almak Müslümancı tavır değildir. Müslüman iftira atmaz, nefret saçmaz, Allah'ta başkasına asla eğilmez. Şehitlerimizin Kur'an-ı Kerim'de köşkleri cennette, yerleri milletin gönlündedir. Kulp Kaymakamımızın tertemiz alnından öpüyor, anasına babasına şükranlarımı sunuyorum. Bu üzücü hadiseyi fırsat verip kaymakamımıza saldıran, kinlerini kusanları biliyoruz. Hiçbirisine pabuç bırakmayacağımızı tavsiye ediyoruz. Mesele kaymakam ile imam arasında geçen tatsız olay değildir. Pusuda bekleyenlerin provokasyonları bu tespitimizi netleştirmiştir."

NE OLMUŞTU? 

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller, cuma namazını kılmak için Bahçelievler Camii’ne gitti. İddiaya göre, cami imamı M.K. hutbeyi okurken şehitler ile ilgili kısmı kumadığı' sehven atlama yaptı. Bu duruma tepki gösteren Akeller, namaz bittikten sonra imam M.K'yi hutbe okuduğu mikrofonla darp etti. (Haber Merkezi) 

Editör: Mücadele Gazetesi