Astroloğlara göre bazı burçlar, kişisel özelliklerini tamamen taşırlar. Bunlardan yargılayıcı burçlar, astrolojideki belirli burçlar arasında değerlendirme ve eleştirme eğilimi gösterenler olarak tanımlanır. Standartlara çok sıkı bağlı olan ve başkalarının davranışlarını veya kararlarını eleştiren bu burçlar, etrafıdaki insdanlar tarafından onaylanmayabilirler. Ancak yargılayıcı burçlar genellikle dürüstlükleri ve adalet yönleriyle bilinirler. Peki, her şeyi ve herkesi eleştirebilen kişiler hangi burçlardandır? İşte başkalarını yargılamayı çok seven 4 burç...

1. YENGEÇ BURCU
Yengeç burçları en yargılıyacı burçlar arasında ilk sırada yer alır. Yengeçler duyarlılıkları ve sezgileriyle tanınırlar; bu özellikler onları çoğu zaman başkalarını yakından gözlemlemeye yönlendirir. Görünüşte sıcak ve besleyici görünseler de, insanlar hakkında açıkça ifade etmeden fikir sahibi olmalarına olanak tanıyan keskin bir ayırt etme duygusuna sahiptirler. Yargılama doğaları genellikle içgüdüsel hislere ve duygusal ipuçlarına dayanır, bu da onları, başkalarının farkına varmadan durumları ve bireyleri değerlendirme konusunda ustalaştırır.

2. BAŞAK BURCU
Başak Burçları genellikle onları insan davranışlarının doğal gözlemcileri yapan, ayrıntılara ve analitik zihinlere olan dikkatleriyle tanınırlar. İnsanların eylem ve sözlerindeki en küçük nüansları fark etme becerisine sahiptirler ve bu onların başkaları hakkında açıkça dile getirmeden karmaşık yargılarda bulunmalarına olanak tanır. Değerlendirmeleri mükemmellik ve düzen arzusundan kaynaklanıyor olsa da, genellikle fikirlerini kendilerine saklarlar ve kenardan sessizce gözlemlemeyi tercih ederler.

3. AKREP BURCU
Akrepler, algılama yoğunlukları ve derinlikleriyle tanınırlar; bu özellikler, etraflarındakilerin motivasyonları ve niyetleri hakkında onlara benzersiz bir fikir verir. Onları başkalarının gerçekliğini sorgulamaya sevk eden ve onları incelikli yargılama biçimlerine yönelten doğal bir şüpheciliğe sahiptirler. Gizemli doğalarına rağmen Akrepler, gizli gündemleri ve söylenmemiş gerçekleri çözme konusunda yeteneklidir ve sosyal etkileşimlerde dikkatli ve sağduyulu bir şekilde gezinmelerine olanak tanır.

Adıyaman ile özdeşleşti Diyarbakır’da tüketiliyor! İşte Meyir çorbasının tarifi Adıyaman ile özdeşleşti Diyarbakır’da tüketiliyor! İşte Meyir çorbasının tarifi

4. OĞLAK BURCU
Oğlak burçları özellikle hırslarıyla karakterize edilirler. Bu özellikler genellikle başkalarını değerlendirme yaklaşımlarında ortaya çıkar. Samimiyet ile yapmacıklık arasında ayrım yapmalarını sağlayan güçlü bir ayırt etme duygusuna sahiptirler ve insanların karakteri ve güdüleri hakkında incelikli yargılar oluşturmalarına olanak tanırlar. Oğlaklar fikirlerini saklı tutsalar da konu etraflarındakilerin gerçekliğini değerlendirmek olduğunda içgüdülerine güvenmekten korkmazlar.

Kaynak: Cumhuriyet