Bingöl’ün Solhan ilçesinde yerin altından gelen sesler için kendisini etiketleyen bir kullanıcıya Prof. Dr. Naci Görür, “Tahmin ettiğim kadarıyla bu ses, yerin derinliklerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor. Sanki geniş bir yüzeyden gaz çıkışını andırıyor” dedi.

DEPREMİN HABERCİSİ Mİ?

Mayıs ayında en çok konut satışı yapılan 10 ülke belli oldu! Mayıs ayında en çok konut satışı yapılan 10 ülke belli oldu!

Görüntülerde topraktan çıkan sesler duyulurken, AFAD bölgede inceleme yaptı ancak herhangi bir gaz bulgusuna rastlanmadı. Görür’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, "Solhan’da yer altından gelen seslerin sebebini incelemeden uzaktan tespit etmek zor. Benim senin kaydından tahmin ettiğim kadarıyla, bu ses yerin derinliklerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor... Sanki geniş bir yüzeyden gaz çıkışını andırıyor. Özellikle deprem bölgelerinde topraktan çeşitli gazlar ve özellikle radon gazı çıkar. Sanki ses, gaz çıkışını andırıyor. Dediğim gibi, benim izlediğim videoda. Sevgiyle..." yanıtını verdi.

Muhabir: Onurcan GÜLER