Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun aralarında bulunduğu vekiller, 6 Şubat Maraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümünde Diyarbakır’da bir dizi program gerçekleştirecek.
6 Şubat Salı günü, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı ve Burdur Milletvekili İzzet Akbulut Diyarbakır’da 6 Şubat depremlerinde Bağlar ilçesi Tesisler Kavşağı’nda yıkılan Serin 2 Apartmanı’nın önünde Saat 04:17’de anma töreni düzenleyerek başlayacak.
CHP heyeti daha sonra Konteyner Kentte kalan depremzedeleri ziyaret edecek. Heyet, Yeniköy Mezarlığı’nı ziyaret ettikten sonra yine depremde yıkılan Galeria Sitesi önünde basın açıklaması yapacak.
Haber: Ejder Ediz IŞIK