Engelli memur adaylarının, 28 Nisan 2024 tarihinde yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Sınavlarında başarılı olmaları için Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde EKPSS kursu düzenlendi.

Diyarbakır'a ömrünü adadı! Dicle Üniversitesi’nden hamle geldi Diyarbakır'a ömrünü adadı! Dicle Üniversitesi’nden hamle geldi

EKPSS kurs desteği kapsamında; Dicle Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler, mezun öğrenciler, dernek üyeleri ve diğer kentlerde yaşayan özel gereksinimli depremzede öğrenciler 28 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek sınava hazırlanıyor. Kursta gönüllü öğretmen adayları tarafından özel gereksinimli adaylara Matematik, Türkçe, Tarih gibi derslerde online ders verme, altyazı desteği, konu tarama testleri, deneme sınavları desteği ve birebir ders verme şeklinde destek veriliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dicle Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Reyhan Gül Güven, “E-KPSS kursu desteği ile özel gereksinimli bireylere eğitimde ve istihdamda fırsat eşitliğini sağlamakla birlikte bu çalışmalara gönüllü olarak katılan üniversite öğrencilerinin özellikle toplumsal sorumluluk bilinci ve farklı bireylerle iletişim becerilerinin geliştirebilmelerine olanak tanımak amaçlanmıştır. Kursa gönüllü olarak destek olan Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği,  Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmenliği öğrencilerine teşekkür ederim ve sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi. 

Ekim 2023 te başlayan E-KPSS Kursu 26 Nisan'da sona erecek.

Kaynak: Haber Merkezi