Genel kurulda konuşan ve 3 dönem Diyarbakır İş  Kadınları Derneğinin  (DİKAD) başkanlığını görevini yürüten Rehyan Aktar yeni yönetime başarılar diledi.  Yeni yönetimin her zaman yanında olacağının altını çizen Aktar, DİKAD'ın başarılarının artarak devam edeceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi. 

Tek liste ile gidilen seçimde  yönetim kurulu, Müzeyyen Kaya, Mahabad Miroğlu Gür, Berfin Argün Yaka, Dilara Kafadar ve Elif Ciniviz'den oluşurken  denetleme kurulu ise Aygül Ok, Merve Sezik ve Nagihan Çapras'dan oluştu. 

Seçim sonrası konuşan yeni başkan Müzeyyen Kaya,  Reyhan Aktar ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, bundan sonra ki süreçte başta  kadın girişimciliğinin desteklenmesi, eğitim fırsatlarının artırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında daha da etkin bir rol almak için çaba içerisinde olacaklarını söyledi. 

Diyarbakır Büyükşehir Dicle Nehri için harekete geçti Diyarbakır Büyükşehir Dicle Nehri için harekete geçti

Kaya ayrıca,  kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek, onların seslerini duyurmak ve desteklemek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını,  birlikte çalışarak büyük başarılara imza atacaklarını sözlerine ekledi.
 

Kaynak: Haber Merkezi