Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır merkezdeki 136 ana arter, meydan, şehirlerarası otobüs terminali, ilçe otogarı, özel ve kamu hastanelerinin acilleri ve bekleme yerlerinin temizliği için kampanya başlatacağını duyurdu. 

TEMİZLİK KAMPANYASI BAĞLAR’DAN BAŞLAYACAK
Belediyenin oluşturduğu 3 ekip ile yürütülecek temizlik kampanyası, 25 Nisan Perşembe saat 20.00’da merkez Bağlar ilçesi Dörtyol Semti’nde başlayacak. Çevre ve ekolojik anlayışın esas alınacağı kampanya, belirlenen takvim ile her gün listede yer alan cadde ve bulvarlarda yürütülecek.

Diyarbakır’da okuma yazma seferberliği! 120 kadın mezun oldu Diyarbakır’da okuma yazma seferberliği! 120 kadın mezun oldu

EŞ BAŞKANLARDAN HALKA, KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISI
Kampanyaya ilişkin açıklama yapan eş başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun, kampanyayı merkez ilçe belediyelerinin desteğiyle başlatacaklarını belirterek, kampanya ile 136 noktanın temizliğinin yapılacağını söyledi. Eş Başkanlar, “Halkımızın temizlik kampanyası ile ilgili çağrımıza destek olmaları ve çöplerini düzenli olarak çöp toplama saatinde poşetleyerek çöp konteynerlerine bırakmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi