Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesinde bulunan Gezin Gençlik Kampı, 31 Mart yerel seçimleri öncesi kayyum yönetimi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmişti. Seçimin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, meclis kararı ile tahsisi iptal etti.

Kayyum Devretti! Diyarbakır Büyükşehir Hazar Gölü

Diyarbakır’da kanala düşen köpek için harekete geçildi Diyarbakır’da kanala düşen köpek için harekete geçildi

KULLANILMAYAN KAMPI ZEHİRLİ HAYVANLAR SARDI
Uzun yıllardır kayyum yönetimi tarafından kullanılmayan kamp alanında; yılan, akrep, kene, karasinek, sivrisinek, hamam böceği gibi çeşitli hastalıklara ve zehirlenmelere yol açan hayvanların sayısında artış yaşandığı görüldü. Mülkiyeti belediyeye geçen sosyal tesislerin harabeye dönmesinden kaynaklı bakım, onarım ve tadilatı yapıldıktan sonra ilaçlama birimleri, Gezin’de tatilini sürdüren insanların yoğun talebini gözönünde bulundurarak ilaçlama çalışması yaptı. Tesis, dün itibariyle söz konusu zehirli ve tehlike saçan hayvanlara karşı ilaçlama ve çevre temizliği yapıldıktan sonra halk sağlığı düşünülerek 8 Temmuz Pazartesi gününe kadar mühürlendi.

TESİSİN MÜHRÜ SÖKÜLDÜ
Yapılan ilaçlama çalışmasının ardından yurttaşların ilaçtan etkilenmemesi ve halk sağlığını korumak amacıyla tesisin kapısında bulunan mühür, bugün itibariyle Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri tarafından sökülerek, tesiste çocukların yaşamlarını tehlikeye atacak şekilde etkinlikler düzenlendiği belirtildi.

ÇOCUKLARINIZIN SAĞLIĞINDAN SORUMLU DEĞİLİZ!
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, kullanılan ilaçlar ve sayılarında artış olduğu görülen zehirli ve zararlı hayvanların tamamıyla temizlenmediği tesiste, çocuklara yönelik düzenlenen etkinliğin yaşam riski taşıdığını belirtti. Büyükşehir, “Uyarılarımıza rağmen tesiste izinsiz yürütülen faaliyetler doğrultusunda oluşabilecek yaşam ve diğer risklere karşı kurumumuzun sorumlu olmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

Kaynak: Bülten