Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Dicle Nehri çevresindeki doğa kirliliğini önlemek için harekete geçti. Ekipler, Silvan Yolu üzerindeki köprüde başlayan ve Hevsel Bahçelerine kadar olan Dicle Nehri etrafında temizlik çalışması yürüttü. Öte yandan, daha önce yağmur suları nedeniyle oluşan gölet, iş makineleriyle ortadan kaldırıldı.

BELEDİYEDEN SORUMLULUK ÇAĞRISI
Ekipler, araçlarla Dicle Nehri etrafına gelişigüzel bırakılan çöpleri toplayarak doğal yapının zarar görmesini engelledi. 

Vatandaşların piknik yaparken doğal flora ve faunanın korunması için atıkların poşetlenerek çöp konteynırları ve kovalarına bırakılması gerektiğini vurgulayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, temiz bir çevre için herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi çağrısında bulundu.

Diyarbakır’daki kilise ile ilgili önemli gelişme! Diyarbakır’daki kilise ile ilgili önemli gelişme!

MEZOPOTAMYA MAHALLESİ’NDEKİ RİSKLİ KİRLİLİK ORTADAN KALDIRILDI
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mezopotamya Mahallesi’ndeki boş alana bırakılan hafriyat ve yağmur suları nedeniyle oluşan gölet için de çalışma yürüttü. Özellikle çocuklar için risk oluşturabilecek su birikintisini iş makinesiyle ortadan kaldıran ekipler, inşaat hafriyatlarını da döküm sahasına nakletti.

Kaynak: Haber Merkezi