Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli kamu hizmetlerinin yürütüldüğü ana hizmet binasının yenilenmesi hem estetik hem de fonksiyonel açıdan önem arz ediyor. Peyzaj, engelliler için rampa, eskiyen mermer ve bazalt yenilenmesi ile su ve kanalizasyon boru şebekelerinin yenilenmesini kapsayan bir çalışma başlattı. Uzun yıllardır bakım görmeyen belediyenin ana hizmet binasının ön bahçesi yenilenecek.

Diyarbakır’ın en güzel ilçesi belli oldu Diyarbakır’ın en güzel ilçesi belli oldu

PEK ÇOK ÇALIŞMA YAPILACAK
Çalışma kapsamında peyzaj çalışması yapılacak, engelliler için rampa kurulacak, eskiyen mermer ve bazalt yenilenecek ve su ve kanalizasyon boru şebekelerinin yıpranmış olan hatları yenilenecek.

Yapılacak çalışmalar kapsamında, mevcut girişin daha kullanışlı hale getirilmesi planlanıyor. Yenileme projesiyle birlikte, binanın halka daha iyi bir karşılama sunması ve görsel olarak güzel bir yapıya sahip olması hedefleniyor.

ÇALIŞMA KISA SÜREDE TAMAMLANIP, HALKIN HİZMETİNE SUNACAK. 
Büyükşehir Belediyesi, yenileme çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak girişi yeni haliyle halkın hizmetine sunacak. 

EŞ BAŞKAN HATUN: HALK İÇİN DAHA FONKSİYONEL OLACAK
Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun çalışmaları denetleyerek yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için görevlilere talimat veren Eş Başkan Hatun, çalışmaların tamamlanması ile birlikte kente hizmet üreten belediye ana hizmet binasının halkın kullanımı açısından daha fonksiyonel olacağını söyledi.

Kaynak: Bülten