Amedspor bugün kendi sahasında Iğdırspor'u konuk etmeye hazırlanırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ise sporseverlere çağrıda bulundu.

"TÜM CANLILARIN YAŞAM HAKKINI ÖNEMSEYELİM"
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Sporseverlere çağrımızdır: Havai fişek kullanmayalım Saygıdeğer sporseverler, 21 Nisan 2024 Saat 15.00'de oynanacak Amedspor-Iğdırspor maçının sonucu ne olursa olsun, tezahürat amaçlı yapacağınız etkinliklerde tüm canlıların yaşam hakkını önemseyelim. 

Diyarbakır’da sağlıkçılara yeniden canlandırma eğitimi Diyarbakır’da sağlıkçılara yeniden canlandırma eğitimi

"EKOSİSTEMİMİZİN PARÇASI OLAN KUŞLARI DÜŞÜNEREK HAVAİ FİŞEK KULLANMAYALIM"
"Unutmayalım ki sulak alanlarda beslenen, binaların çatılarında, ağaçlarda barınan kuşlar, oldukça uzak mesafede patlatılsa bile havai fişeklerin sebep olduğu ses ve ışıktan ürkerek havalanıyor. Çoğu kuşun gece görüşü kabiliyeti çok yüksek olmadığı için de sakatlık ve ölüm gibi sonuçlara neden oluyor. Bu nedenle başta Amedspor olmak üzere her iki takımımızın kıymetli taraftarları, başarınızı kutlarken lütfen ekosistemimizin parçası olan kuşları düşünerek havai fişek kullanmayalım. Coşkumuzu, sevincimizi müzik ve halay gibi çeşitli etkinliklerle yaşayalım. Her canlı gibi kuşların da yaşam hakkını kollayalım, koruyalım. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz." ifadesi kullanıldı.

Muhabir: Devrim AKTÜRK