Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yaz Spor Okullarıyla çocuklara fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini destekleyecek bir ortam sağlamak ve onlara spor aracılığıyla çeşitli beceriler kazandırma amaçlanıyor. Özellikle sosyo-ekonomik durumu düşük olan dezavantajlı çocukların ve grupların yaz tatillerinde sporla buluşacağı Yaz Spor Okulları, aynı zamanda çocukların spor yapmaya yönelik olumlu bir tutum geliştirmesine ve yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı olacak.

8 DALDA KURS VERİLECEK
7-14 yaş aralığındaki çocukların kayıt yaptırabileceği Yaz Spor Okullarında yüzme, basketbol, voleybol, karate, kort tenisi, masa tenisi, futbol ile akıl ve zeka oyunları kursları yer alacak. Kurslara katılacak çocuklara, seçtikleri branşlarda malzeme desteği verilecek.

Amedspor’un kamp tarihi ve yeri belli oldu! Amedspor’un kamp tarihi ve yeri belli oldu!

BAŞVURULAR 10 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK
10 Haziran 2024 Pazartesi günü başlayacak kayıtlar, 24 Haziran Pazartesi günü sona erecek. Kurslara katılmak isteyenler Sümerpark, Talaytepe Spor Kompleksi, Seyrantepe açık yüzme havuzu ve 75 Metre kapalı tenis kortlarında kayıt yaptırabilir.

KURSLARIN GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ YERLER
1 Temmuz 2024'te başlayacak kurslar, 13 Eylül’e kadar devam edecek. Kurslar Sümerpark, Talaytepe Spor Kompleksi, Seyrantepe TOKİ açık yüzme havuzu, Parkorman ve Seyrantepe çim futbol sahasında gerçekleştirilecek.

Kaynak: Bülten