Urfa’nın Halfeti ilçesinden Diyarbakır’ın Çınar ilçesine tayini çıkan genç kaymakam Zikrullah Erdoğan kimdir? 1993 yılında Rize Güneysu’da dünyaya gelen kaymakam Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı kapsamında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı.

Diyarbakır’da 1 gün süreli işçi alımı ilanı! Diyarbakır’da 1 gün süreli işçi alımı ilanı!

Diyarbakır'ın Çınar Ilçesi

Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Bir yıl süreyle Halk Bankası’nda görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

KAYMAKAM REFİKLİK STAJINI KIRKLARELİ’NDE YAPTI
Rize Valiliği’nde il merkez stajını, Kırklareli/Pınarhisar ilçesinde Kaymakam refiklik stajını tamamladı. Aksaray/Ağaçören ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı kapsamında İngiltere/Sheffield Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı. 

106.Dönem Kaymakamlık Kursunun ardından 2020-2022 yılları arasında Isparta-Uluborlu Kaymakamı olarak görev yapan Zikrullah Erdoğan, 2022 yılında Halfeti Kaymakamlığına atandı.

Erdoğan’ın geçtiğimiz gün yayımlanan karar ile beraber Diyarbakır’ın Çınar ilçesine tayini çıkmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan kaymakam iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi