Diyarbakır’da 3 ilçenin suyunu karşılıyor: Çemisalat'ta arıza giderildi Diyarbakır’da 3 ilçenin suyunu karşılıyor: Çemisalat'ta arıza giderildi

Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ilçesinde yer alan Fidanlık Şefliğinde, farklı türlerde ağaç, mevsimlik çiçek ve çalı üretimine devam ediyor. Kentin iklimine ve tabiatına uygun olmasını göz önünde bulunduran ekipler, ürettiği Yediveren, Muhammediye ve Meyland türündeki 4 bin adet gülü refüj ve parklarda toprakla buluşturdu. Ekilen güllerin mayıs ayında açmasıyla birlikte refüj ve parklar daha estetik bir görünüme kavuştu.

HEDEF DAHA FAZLA GÜL ÜRETMEK
Belediye ekipleri, Diyarbakır’ın gül şehri olması konusunda gelecek yıllarda daha fazla gül üretmek için planlama yapmaya başladı. Fidanlık Şefliği, üretimin ilk aşaması olan çelikleri, şubat ve mart aylarında şehrin muhtelif yerleri ve Gülistan Parkı’ndan temin edecek.

Çeliklerin sorunsuz şekilde gelişmesi için, şaşırtma, saksıya alma, gübreleme, ilaçlama ve bitki gelişim düzenleme aşamalarından sonra güller kentin park, kavşak ve refüjlerinde toprakla buluşturulacak.

BİTKİ ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR
Ekipler, daha yeşil ve estetik bir kent için Fidanlık Şefliğinde farklı türlerde mevsimlik çiçek, çalı ve ağaç üretimine devam edecek.

Kaynak: Haber Merkezi