Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Kayapınar ilçesinde bağlı Pirinçlik (Yolboyu) köyünü ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, 8 yıllık kayyum yönetimini eleştirdi, DEM Parti yönetimine geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

“5 BİNE YAKIN NÜFUSTA ŞEBEKE SUYU YOK”
Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun açıklaması şöyle: “Diyarbakır'ın merkeze yakın Pirinçlik (Yolboyu) Köyündeyiz; burası aslında 2 bin konut, 5 bine yakın da nüfusun olduğu bir belde ancak burada şebeke suyu yok. 

Diyarbakır Büyükşehir’den işçilere zam Diyarbakır Büyükşehir’den işçilere zam

“DİSKİ'NİN PLANSIZ ÇALIŞMALARI”
8 yıllık kayyum yönetiminin Diyarbakır'da biriktirdiği sorunlardan biri de DİSKİ'nin plansız çalışmaları. 8 yıl boyunca bu kentin bütün rantını yediler, talan ettiler, dağıttılar ama en temel sorun olan su sorununu çözemediler.

“YURTTAŞLAR BANYO YAPAMIYOR”
5 bin nüfuslu bu beldede hala şebeke suyu yok; 2 kilometre uzaklıkta inşa edilen deprem konutlarına şebeke suyu gelmiş; ancak Diyarbakır'ın en merkezi bölgelerinden biri olan Pirinçlik'te şebeke suyu yok.  Burada yaşayan yurttaşlarımız; duş, banyo gibi en temel ihtiyaçlarını bile 6-7 günde bir karşılayabiliyorlar.

YENİ YÖNETİME ÇAĞRI
Diyarbakır'dan şunu ifade ediyorum; kayyum yönetimi 8 yıl boyunca plansız biçimde Diyarbakır'ın kaynaklarını, birikimini kötüye harcadı, yeni yönetimden beklentimiz acilen kamuoyunu bilgilendirici yol haritalarını ortaya koymaları.'

Muhabir: Ejder Ediz IŞIK